Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs ekologiczny w SP 32

W Szkole Podstawowej nr 32 w Olsztynie ponownie zagościła ekologia. Wydarzeniem był III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny zorganizowany pod hasłem „Czyste środowisko, zdrowy człowiek”. Konkurs skierowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego, objęty został honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna.

W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów z 12 szkół powiatu olsztyńskiego, którzy rozwiązywali testy   przyrodnicze przygotowane przez pracownię Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Jak co roku nad przebiegiem współzawodnictwa uczniów czuwali Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn, którzy przygotowali zagadki przyrodnicze. Konkurs to nie tylko same zmagania z testami, ale również  dobra zabawa. Atrakcją był "Festiwal Nauki" podczas którego mali laboranci prowadzili różne doświadczenia i eksperymenty. Korzystając z zestawów edukacyjnych poznawali zasady działania elektrowni wodnych czy  też turbin wiatrowych, badali właściwości wody, konstruowali roboty. Przy stoisku prowadzonym przez naukowców z PAN dzieci za pomocą zmysłów rozpoznawały produkty spożywcze. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom było poprzedzone występem artystycznym uczniów klasy III c z SP 32. W tym roku dzieci zaprezentowały pokaz mody ekologicznej. Prezentacja eko-kolekcji wzbogacona humorystycznymi opisami kreacji przygotowanych z materiałów odpadowych  bardzo przypadła do gustu publiczności, która nagradzała każdego ucznia gromkimi brawami.

      - Tak duże przedsięwzięcie trudno sobie wyobrazić bez udziału współorganizatorów, którymi są: Nadleśnictwo Olsztyn, Olsztyński Zakład Komunalny sp. z o.o.,  Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, ODN., Starostwo Powiatowe, Instytut Rozrodu Zwierząt i badań Żywności Polskiej Akademii nauk w Olsztynie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.  Patrząc na zaangażowanie i radość dzieci, już dziś planujemy kolejną edycję konkursu. -mówiła Pani Bożena Kwiatkowska - Butrym – przewodnicząca komisji konkursowej.