Lista aktualności Lista aktualności

Pogawędki o bezpieczeństwie podczas ferii

Tej zimy Nadleśnictwo Olsztyn ponownie przyłączyło się do akcji "Bezpieczne Ferie", organizowanej już po raz kolejny przez Starostwo Powiatowe, Komendę Miejską Policji i Państwową Straż Pożarną w Olsztynie.

Na plażę nad Jeziorem w Tumianach zaproszonych zostało kilkuset uczniów szkół podstawowych. Spotkanie edukacyjne adresowane do dzieci z powiatu olsztyńskiego propagowało zdrowe i bezpieczne spędzanie czasu wolnego w okresie zimowym. W programie spotkania znalazło się wiele atrakcji m.in. nauka udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa na lodzie z udziałem policyjnego poduszkowca, prezentacja sprzętu pożarniczego. W towarzystwie zaangażowanych służb mundurowych znaleźli się również Leśnicy, którzy przygotowali hasła i pogawędki odnoszące się do tematu bezpiecznego zachowania w lesie.

- Przy okazji takich spotkań chcielibyśmy nauczyć dzieci co należy robić w sytuacjach niebezpiecznych np. gdy zobaczą pożar w lesie. Znajomość numerów alarmowych to podstawa, o której powinien pamiętać każdy bez względu na wiek. - mówi Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Olsztyn Mirosław Borsuk.

Leśnicy zachęcali również do zimowych wycieczek leśnymi szlakami. Las jest miejscem przyjaznym pod warunkiem wcześniejszego przygotowania się do wędrówek. Warto spacerować specjalnie  przygotowanymi do tego i oznaczonymi ścieżkami przyrodniczymi. Biegną one przez obszary leśne, szczególnie atrakcyjne turystycznie.

Pomimo zimowej aury, warto spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu i przez chwilę zatrzymać się przy temacie bezpieczeństwa zimową porą. Ferie tuż tuż - pamiętajmy by ten czas minął nam nie tylko przyjemnie i beztrosko, ale również bez uszczerbku na zdrowiu.